Milí rodičové,

výběr autosedačky pro vaše novorozené miminko by měl být skutečně důkladný, a proto jsme se i v našem magazínu pohroužili do modelů, značek, isofixů a dalších vymožeností v oblasti bezpečnosti při jízdě autem. Provedli jsme průzkum a poohlédli se po pádných důkazech o bezpečnosti námi doporučovaných sedaček a sestavili jsme pro vás TOP 5 v kategorii dětské autosedačky 0+ pro novorozence až do 13 kg.

Uvědomujeme si, že výběr může být často velmi náročný, a proto jsme u každého modelu shrnuli to nejdůležitější do několika bodů.

Také jsme pro vás sestavili seznam všeho, na co byste se měli před výběrem a prohlédnutím autosedačky zaměřit a nakonec i doporučení ohledně samotného umístění a připevnění autosedačky ve vašem autě.


Podle čeho autosedačku vybírat?

Nejdůležitější otázku je, na co byste se měli při výběru autosedačky zaměřit. Na bezpečnost? Na umístění? Na upevnění? Bude stačit, když koupíte použitou autosedačku nebo se vyplatí kupovat novou? Otázek je mnoho a tak začneme netradičně, ale zcela logicky, od konce.

Nová nebo autosedačka z bazaru?

Bazarové věci nemusejí být špatné, ale je tu několik bodů, které vám při výběru pomůžou. Koneckonců nevybíráte na bazaru dětskou židličku nebo hrací podložku, ale bezpečnostní prvek do auta, který v případě nehody zachrání váš poklad. A poklad také nestrčíte do pootevřené nakřáplé krabičky:-)

Chcete-li koupit bazarovou autosedačku, nejprve se ptejte u známých, kterým věříte. Pak až začněte hledat ty nejnližší nabídky ve vašem okolí. Nejdůležitějším krokem v tomto případě bude zjistit minulost daného modelu a osobně prozkoumat stav.

Nejlepší koupě je ta, kdy máte možnost ověřit:

 • zda byla autosedačka bouraná nebo nikoliv
 • má autosedačka ještě záruku?
 • v jakém prostředí byla autosedačka používána

Věřte nebo nevěřte, ale autosedačky z auta rodičů kuřáků opravdu hodně, hodně, hodně dlouho smrdí. U autosedaček, které byly účastníky dopravní nehody doporučujeme od koupi couvnout.

Autosedačka Cabrio Fix Maxi Cosi

Koupit teď

 

Bude autosedačka pasovat do vašeho auta?

Typickýá otázka každého dobrého prodavače by měla být, má vaše auto možnost zapnout autosedačku do systému Isofix, nebo ne? Pokud ne, potřebujete klasickou autosedačku na pásy. Ale pozor. Ne všechny autosedačky pasují do všech aut. Některá auta mají kratší sedačky a pak by se vám tam příliš velká autosedačka vejít nemusela. Nejlepší je ověřit si před koupí samotné paramatery s metrem.

Budete používat pro převoz více aut? Pokud jste vybrali autosedačku s isofixem, zvažte přikoupení další základny na isofix. Ulehčí vám to práci a přenášení.

Komfortní autosedačka pro spící

Další otázkou je, zda je autosedačka komfortní i pro spící nemluvně. Některé autosedačky nemají polstrování a nejsou pro miminko moc pohodlné, jiné vám zase nebudou pasovat do vybraného kočárku. Ověřte si před koupí, že máte vajíčko kompatibilní s vaším kočárkem, nebo dokupte potřebné adaptéry. Ty se dnes dají běžně sehnat.

Bezpečnost

Nejdůležitější jsme si nechali na konec. Samozřejmostí je, že budete chtít vybrat autosedačku takovou, která vaše dítě do nejlépe ochrání jak při čelním, tak při bočním nárazu vozidla. Můžeme vás ujistit, že všechny autosedačky, které se prodávají zde na území ČR a EU musí mít povinné atesty a splňovat jisté velmi přísné normy.

Pokud vás napadne, že byste snad mohli ušetřit nákupem na Aliexpresu, rychle myšlenku zase zažeňte někam do tmavého kouta vaší mysli. Bezpečnostní prvky pořizujte jen s atesty.

Jaké testy musí autosedačka splňovat? Mimo jiné testy ADAC a musí splňovat EU normu s označením: ECE R44/04


TOP 5 dětských autosedaček 0+ (0 – 13 Kg)

1. Dětská autosedačka Maxi Cosi Cabrio fix 2017

Model 2017 v barvě sparkling grey


Cena: od 3250 Kč


Testy ADAC: 5 hvězdiček

EU norma: ECE R44/04

Váhový limit: 0 – 13 Kg

Ochrana při bočním nárazu: Ano

Isofix základna v ceně? Ne

Typ upevnění: FamilyFix, Easy-Fix nebo na 3 bodové pásy

Stříška: Ano

Novorozenecká vložka: Ano

Kompatibilní: I-Candy, Mima, Maxi-Cosi, Quinny, Bébe Comfort, Mutsy, BugaBoo, Stokke

KOUPIT TEĎ

O autosedačce

Dětská autosedačka Maxi Cosi Cabrio Fix v modelu pro rok 2017 je jednou z nejlepších a nejoblíbenějších autosedaček na trhu. Nejen že má vysoké hodnocení bezpečnosti ADAC, ale také dosáhla skutečně nejlepšího uživatelského hodnocení. Navíc ji lze velmi jednoduše nacvaknout na konkurenční modely kočárků jako je I-Candy, Mima a další.

Systém upevnění miminka do autosedačky je velmi přítelský. Pětibodové pásy lze nastavit tak, aby poskytovaly maximální ochranu a přesto byly pohodlné. Součástí balení autosedačky je novorozenecká vložka, kterou snadno vyndáte a polstrování na ramínka.

Mezi další výbavu patří nepromokavá jednoduchá stříška, která je ukrytá v zadní části sedačky za hlavičkou pod krytem. Rodiče ji často nemůžou najít, ale věřte, je tam.

K výbavě autosedačky, kterou můžete dokoupit pro různé příležitosti patří: pláštěnka, moskytiéra proti hmyzákům, letní potah na autosedačku. 

A samozřejmě nemůžete zapomenout na IsoFixovou bázy FamilyFix, která ještě více podporuje bezpečnost v autosedačce Maxi Cosi Cabrio fix.

Video z Crash testu bez IsoFix

Video z Crash testů s IsoFix


2. Dětská autosedačka Cybex Aton Q Gold Line 2018

Rozložená stříška autosedačky Cybex Aton Q


Cena: od 3990 Kč


Testy ADAC: Ano „good“

EU norma: ECE R-129

Váhový limit: 0 – 13 Kg (do 75 cm)

Ochrana při bočním nárazu: Ano – L.S.P. System

Isofix základna v ceně? Ne

Typ upevnění: Aton Base Q I-size Platinum, 3 bodový bezpečnostní pás

Stříška: Ano, rozložitelná

Novorozenecká vložka: Ano – do 3 měsíců

Kompatibilní: Cybex

KOUPIT TEĎ

O autosedačce

Aton Q navazuje na úspěchy svých předchůdců ze série autosedaček Aton ve sk. 0+ a získává výjimečné hodnocení 1.6 (good) od německé spotřebitelské testovací organizace Stiftung Warentest (Test 06/2014). ADAC hodnotí sedačku známkou „good“. Od ÖAMTC získává autosedačka hodnocení „good“ s historicky nejlepší známkou za výjimečnou ochranu při bočním nárazu s použitím IsoFix základny. V kategoriích bezpečnosti a škodlivých látek získala hodnocení „very good“.

– Teleskopická lineární ochrana při bočním nárazu (L.S.P. Systém).
– Vyjímatelná vnitřní vložka.
– Výškově nastavitelná opěrka hlavy s integrovaným vedením pásů.
– Integrovaná sklápěcí XXL sluneční stříška.
– Jako cestovní systém nejen s kočárky CYBEX nebo gb.

Součinnost důmyslné teleskopické lineární ochrany při bočním nárazu (L.S.P. Systém) a výškově nastavitelné opěrky hlavy s integrovaným systémem pásů, zajišťuje nejvyšší úroveň bezpečnosti a pohodlí. Nová funkce, zajišťující co nejplošší úhel mezi hlavou, krkem a hrudníkem, snižuje riziko dýchacích problémů předčasně narozených a velmi malých dětí. XXL sklápěcí sluneční stříška s UVP50+ dokonale chrání před slunečním zářením a silným větrem.

Jednoduše řečeno, velmi kvalitní ochrana zdraví a života vašeho dítěte za slušné peníze od Cybex. Z dokoupitelného sortimentu k autosedačce Cybex doporučujeme: Base I-Size základnu, letní potah na sedačku Cybex, fusak pro autosedačku Cybex Aton,

Video z Crash testů bez IsoFix

Video z Crash testů s IsoFix


3. Dětská autosedačka Kiddy Evolution Pro 2017

Ortopedická autosedačka s funkcí pro nastavení lehu


Cena: 6190 Kč


Testy ADAC: Ano „good“

EU norma: ECE R-129

Váhový limit: 0 – 13 Kg

Ochrana při bočním nárazu: Ano – L.S.P. System

Isofix základna v ceně? Ne

Typ upevnění: IsoFix base ProKiddy Evolution Pro 2

Stříška: Ano, rozložitelná

Novorozenecká vložka: Ano – do 3 měsíců

Kompatibilní: Kiddy, adaptéry na jiné kočárky

KOUPIT TEĎ

O autosedačce

Autosedačka Kiddy Evolution Pro 2 je nový model z roku 2017, který nabízí kromě perfektní ochrany vašeho dítěte při jízdě v autě ještě jednu vychytávku. Jakou? Sedačka je polohovatelná od polosedu v klubíčku do lehu, kdy miminko podpírají dva polohovatelné prodyšné rošty. Spánek si tedy užije mnohem více než v klasické poloze v polosedu a navíc se vyspinká „zdravě“.

Autosedačka získala ocenění AGR, což je ocenění za ergonomii lehátka s ohledem na vývoj a zdravá záda miminka. Samotná autosedačka při vyjmutí z auta v pozici v leže nadále setrvá, dokud ji neodjistíte pomocí madla. Sama v pozici drží a je i vybalancovaná při stání na podlaze bez zapření. Proto ji můžete s sebou vzít třeba k přátelům i se spícím miminkem, aniž byste riskovali probuzení z nepohodlí.

Sedačka samotná má snadné nastavení výšky pětibodového bezpečnostního pásu, kdy jednoduše nastavíte pásy i výškově s ohledem na ramínka miminka. Upevnění autosedačky Kiddy Evolution můžete praktikovat pomocí bezpečnostních pásů v autě a nebo s mnohem lepší a bezpečnější základnou IsoFix Base Kiddy Evolution Pro.

Autosedačka Kiddy Evolution Pro je schválená pro použití v letadlech.

Mezi další vybavení, které můžete k autosedačce dokoupit patří: slunečník Kiddy, vložka pro nedonošené miminka Becool, nánožník Kiddy, fusak s kožešinou Evo.

Vzhledem k bezpečnosti a přidané hodnotě ve formě polohovatelného sedátka až do lehu pomocí přenosného madla a dále bohaté výbavy a pohodlí pro miminko, hodnotíme tuto sedačku jako nadprůměrnou.


4. Dětská autosedačka Römer Baby-Safe i-Size 2017

Autosedačka pro děti až do 15 Kg


Cena: 4990 Kč


Testy ADAC: Ano „very good“

EU norma: ECE R129

Váhový limit: 0 – 15 Kg

Ochrana při bočním nárazu: Ano – SICT

Isofix základna v ceně? Ne

Typ upevnění: Baby-Safe i-Size Flex Base, na 3 bodový pás

Stříška: Ano, rozložitelná

Novorozenecká vložka: Ano

Kompatibilní: Britax

KOUPIT TEĎ

O autosedačce

Autosedačka Britax je jednou z nejlepších dětských autosedaček na trhu. Proč jsme vybrali právě tuto autosedačku do TOP 5 nejlepších? Autosedačka splňuje nové normy EU ECE R129 I-size a taky dopadla perfektně v dTestu. Sedačka má navíc tři různě velké vložky do autosedačky: novorozencekou, batolecí a pro větší děti do 15 kg.

 • vložka pro novorozence – navržená speciálně pro poskytnutí lepší ochrany pro malé děti
 • špičková technologie tlumení bočního nárazu (SICT)
 • technologie polohy vleže – poskytuje pohodlnější a více ergonomickou polohu pro novorozence
 • snadno nastavitelná opěrka hlavy a popruhy
 • sluneční clona – chrání vaše dítě před sluncem (UPF 50+) jak ve vozidle, tak v kočárku
 • 5bodový bezpečnostní pás
 • snadné výjmutí pomocí adaptérů CLICK & GO®
 • nastavitelná rukojeť​
 • indikátory správné instalace – informuji Vás o tom, zda je dětská autosedačka správně umístěna na základně nebo kočárku
 • rychle odnímatelný potah

Vylepšená technologie SICT poskytuje špičkovou ochranu v případě bočního nárazu ve dvou krocích. Směřuje vaše dítě proti směru nárazu prostřednictvím kontrolovaného pohybu a následně mění tvar, aby pohltila energii působící na vaše dítě. Pro zajištění ochrany jednoduše nastavte a nainstalujte SICT na boku sedadla co nejblíže ke dveřím.

Součástí samotné sedačky je stříška proti slunci s UV filtrem a dokoupit můžete několik dalších příslušenství k této sedačce jako: letní potah na sedačku, pláštěnku.


5. Autosedačka Peg Pérego Primo Viaggio SL 2017

Vítěz testu autosedaček 0+


Cena: 4590 Kč


Testy ADAC: Ano „very good“

EU norma: ECE R129

Váhový limit: 0 – 15 Kg

Ochrana při bočním nárazu: Ano – SICT

Isofix základna v ceně? Ne

Typ upevnění: Baby-Safe i-Size Flex Base, na 3 bodový pás

Stříška: Ano, rozložitelná

Novorozenecká vložka: Ano

Kompatibilní: Peg Perégo

KOUPIT TEĎ

O autosedačce

Primo Viaggio SL je dětská autosedačka s novou vestavěnou opěrkou hlavy, navrženou tak, aby snižovala sílu působící na hlavu a krk dítěte v případě bočního nárazu. Snadno se používá díky 3-bodovému bezpečnostnímu pásu a je pohodlnější díky anatomické vložce pro novorozence.

Nastavitelná ochrana při bočním nárazu: 5-poziční nastavitelný systém bočního nárazu zaručuje maximum bezpečí pro Vaše dítě. 3-bodový bezpečnostní pás s měkkým polstrováním a anatomickou vložkou pro novorozence. Nastavitelná stříška a madlo.

Pomocí Ganciomatic System lze Primo Viaggio SL připevnit na Belted Base, Isofix Base 0+ 1 K a na podvozky a kočárky Peg Pérego. Oblíbená hračka dítěte může být zavěšena na stříšku. Stříška je opatřena UV ochranou (UPF 50+).

 • vestavěná opěrka hlavy
 • 3-bodový bezpečnostní pás
 • anatomická vložka pro novorozence
 • nastavitelná ochrana při bočním nárazu
 • nastavitelná stříška a rukojeť
 • oblíbenou hračku dítěte lze zavěsit na stříšku
 • UV ochrana (UPF 50+)