Jakou kojící podprsenku si vybrat? To je otázka většiny z vás, které máte buď před porodem a už se vám nalévají prsa nebo to řešíte s předstihem. Což není na škodu. Jen je dobré, abyste věděla, že prsa se vám během těhotenství ještě hodně zvětší, přibudou na objemu.

Jak tedy s tím nákupem? Jakou kojící podprsenku koupit? Vyplatí se dražší podprsenky, protože jsou pohodlnější a mají něco, co jiné ne, nebo je to jen otázka luxusu? Stačí na noc jakákoliv jiná podprsenka? Otázky vám zodpovím v tomto článku. Jako matka dvou holčiček, které jsem jednu kojila 6 měsíců a druhou stále kojím (9 měsíců) mám s kojením zkušennosti.

Podívejte se, jaké podprsenky jsem si oblíbila já a které doporučuji vyzkoušet.

Nejlepší kojící podprsenka na den

Kojící podprsenka na celodenní nošení musí být rozhodně kvalitní. Nebude vám stačit podprsenka za pár korun z Lidlu. Takové podprsenky neposkytují skoro žádnou potřebnou oporu pro nalitá prsa plná mléka. Problémové jsou také krajkové okraje u levnějších podprsenek. Levná krajka rychle ztvrdne a pak škrábe na nalitém prsu.

Je to hodně nepříjemné a když se vám tohle stane, budete mít pocit šíleného nepohodlí a budete se chtít okamžitě svléknout. Sama jsem si koupila kojící podprsenky v Lidlu a bohužel ještě dnes leží jednou použité v šuplíku. Nevím co s nimi, na sebe je nevezmu.

To bych vyskočila z kůže. 

Tak je nejšpíš rozstříhám na něco, co se dá používat dlouhodobě.

Proto se vyplatí investovat do pořádné podprsenky, kterou budete mít po celý čas kojení. Vybrala jsem vám tři velmi kvalitní kandidáty. Dvě podprsenky jsou od značky Panache, která se specializuje na velmi komfortní spodní prádlo a jejich podprsenky používám i ve sportovní variantě. Dále je mezi TOP výběrem i jedna méně známější značka Mamae. Podprsenka s obrovskými košíčky, ale v nádherném provedení s velkou oporou pro ženy, jako jsme my, češky.

1. Kojící podprsenka Sofie – Panache

Tato kojící podprsenka je mojí nejoblíbenější. Je krásná na pohled a velmi pohodlná a hebká na dotek. Její používání je velmi příjemné a i při každodenním shonu s miminkem a probdělých nocích, kdy se nestihnete ani namalovat, učesat nebo dojít si na záchod, se budete cítit stále jako krásná žena. A to je velmi důležité.

Vytahaným podprsenkám vyhlašujeme tímto skvostem bojkot. Žádná odřená prsa a nepříjemně upocená kůže. Takhle podprsenka je skutečně příjemná, dýchá a hezky padne.

Velikost si vybere každá. I drobná žena i žena s bujným poprsím. Košíčky mají až do velikosti J. Tuhle podprsenku doporučují u větších prsou spíše na spaní. U normálních prsou mám zkušennost, že nevyztužená podprsenka je úplně okej. Kostice bych stejně při začátku kojení nesnesla, proto je tahle varianta vyhovující.

2. Kojící podprsenka Eleanor – Panache

Kojící podprsenka Panache v typu Eleanor mě osobně velmi zaujala jak luxusním zpracováním, tak velikostí košíčků, které jsou navíc hodně vyztužené. Unesou tedy hodně nalitá a velká prsa. Košíčky jsou dvojitě vyztužené a můžete je podle libosti prokládat i vložkami. Doporučuji zakoupit látkové vložky do podprsenky. Jednak jsou ekologické a hlavně lépe sají a nesmrdí po nich bradavky.

Obrovským plusem jsou polstrovaná ramínka, která jsou vepředu širší a lépe rozkládají váhu nalitých těžkých prsou. Méně vás pak budou bolet záda.

Ramínka jdou v zadní části sepnout do kříže a to hlavně v případě, kdy potřebujete extra oporu. Využijete hlavně u procházek, domácích prací. Zase až tak ne u válení se s miminkem na posteli nebo u kojení

3. Kojící podprsenka Mammae

Tohle je prostě Ferrari mezi podprsenkami. Je velmi propracovaná, elegantní a neskutečně komfortní. Stojí za každou korunu, kterou do ní vložíte. A jak se říká, vrátí se vám to na dětech, protože ty budou při kojení také spokojeny.

Proč je tak super? Má vnitřní košíček, kterému se říká Beaunen bra a košíček odepínací. Z toho vnitřní část je dokonale přizpůsobena těžkým prsou před kojením a elasticky se přizpůsobí i po kojení. Svrchní část odepínacího košíšku je pak krásná a ženská.

Také mají další vychytávku. Košíčky se odepínají do strany! Tohle jste možná ještě neviděli. Ale je to mnohem pohodlnější než odklápět košíček směrem k miminku. Ty větší vám za podprsenku nebudou tahat.

Tohle je skvělá volba pro maminku s velkým bujným poprsím.

Tak jak tedy? Vyplatí se drahé kojící podprsenky?

Jednoznačně ano. Podprsenka je velký pomocník nás žen, které chceme mít krásná prsa a žádné plastiky. A garantuji vám, že pokud si budete zahrávat s myšlenkou nákupu „levných kojících podprsenek“ nebo „kojících podprsenek z Lidlu“ nejspíš si na konci kojícího období postesknete a do vyhledávače začnete zadávat slova jako: „plastika prsou„.

O prsa je nutno pečovat a věnovat jim náležitou pozornost. A to nejen z hlediska hygieny.

Jakou kojící podprsenku na noc?

Noční kojení je něco, co každá z nás dělá trochu jinak. Pokud jste teprve těhotná a přemýšlíte, jakou podprsenku na kojení v noci, dám vám několik typů. Noční podprsenky nemusejí být vyztužené. Dokonce to je i na škodu, protože e nevyspíte. Pokud jste někdy spala s klasickou Push-uppkou, tak víte. Také rozhodně nekupujte žádnou podprsenku s krajkou. Ta vám bude v noci hodně vadit. A na konec, berte takové, co nemají zapínání, ale oblékají se přes hlavu jako tričko. Poděkujete mi:-ú

Noční podprsenka musí:

  • být pohodlná.
  • podržet prsy i v leže na zádech, aby nevypadly ven!
  • jít rychle shrnout na stranu.
  • nesmí překážet.
  • udržet vložku do podprsenky.