Strie, strie, strie...

Také vás trápí strie v těhotenství? Nejste sami. Každý den tisíce z nás vyhledává na internetu ty nejlepší krémy na těhotenské strie a návody, které by mohly pomoci před jejich vznikem. Strie ale nevznikají jen v těhotenství. Mnohem častěji se objevují po porodu v době, kdy hodně zhubneme. Ani mě se tentokrát strie nevyhnuly.

Před nějakým časem jsem se ve volné chvilce prohlížela v zrcadle a zjišťovala jsem „škody na kůži“.  Dá se říct, že se mi strie objevily tam, kde bych je fakticky nejméně čekala. Na zadku a v oblasti třísel. Je pravda, že jsem v těhotenství pozorovala nárůst hmotnosti právě v těchto partiích, ale skutečně mě nenapadlo, že se mi po porodu objeví strie právě na zadku. No…

Stalo se.

Co s nimi dál

Šperk, který se mi nelíbí

Každá ženy chce být krásná i po porodu. Ale často se setkáváme s názorem, že těhotenské strie jsou vlastně „šperkem„, který získáte jako odměnu za porod. Ale s pravdou ven. Která z nás chce mít ve večerních šatech „zebrovaná prsa„? Nebo místo krásných hladkých stehen v létě ukazovat zjizvené pozůstatky po těhotenství? Já ne. A proto jsem se vydala, stejně jako vy dnes, hledat na internet ověřené přípravky. Co jsem našla?

Jak vznikají strie?

Než se pustíte do mazání vaší kůže krémy na prevenci proti vzniku strií, bude dobré, když si ujasníte, jak vlastně strie vznikají.

Strie – malé kosmetické pajizévky , které vypadají na první pohled jako potrhaná kůže.

Nejčastěji se objevují právě na problémových partiích jako jsou: stehna, prsa, zadek, břicho. Strie jsou zpočátku jasně červené a později, když už jsou starší, tak se zbarvují do odstínu kůže. Přesto ale nezmizí a jakmile se jednou objeví, krémem se jich už nezbavíte. Proto je důležitá hlavně prevence proti jejich vzniku než samotné řešení následků. Strie vznikají při natažení oslabené nebo nedostatečně vyživované, či starší, pokožky, která pomalu ztrácí svoji elasticitu, při nadměrném a rychlém přírustku váhy. Takže je to jasné. Strií se prostě mazáním nezbavíte. Tím pádem i já mám smůlu a budu je nejspíš mít už celý život. Mazání je tedy dobré jako prevence před vznikem a tam by měla

Jak pomáhají krémy proti striím v těhotenství?

Prevencí proti vzniku těhotenským striím bude udržovat kůži co nejvíce pružnou a vláčnou. Rozhodně ji nenechávat suchou a napnutou. Nejvíce inklinují k popraskání kůže těhotné, které porodí v ziměMůj případ. Které krémy jsou na vyživování pleti nejlepší? A vyplatí se je koupit na internetu? Z vlastní zkušenosti si myslím, že jednoznačně. Mnohé drogerie, například síť DM tyto krémy nabízí podstatně dráž, než velké e-hopy.

1. Elasti-Q Original krém proti striím

Nejlepší krém proti striím, který doporučují maminky po porodu. Jeho složení obsahuje kyselinu hyalurnovou, D-panthenol, elastin, vitamin E, pupečník a kozinec, a také tajnou složku, která dává právě tomuto krému maximální účinnost. Zakoupit jej můžete ve variantě krému, oleje nebo Exkluzive variantě, která obsahuje o 300 % více elastenu a o 60 % více kyseliny hyalurnové.

Cena: 169 Kč – 200 ml

2. Weleda těhotenský a pěstící olej

Olej proti těhotenským striím Weleda je perfektní v tom, že obsahuje čisté přírodní esence a oleje, které pomáhají kůži po porodu v regeneraci a zabraňují vzniku těhotenským striím. Vysoký obsah mandlového oleje chrání pokožku před vysoušením. Olej také obsahuje výtažky z pšeničných klíčků a výtažky z arniky, které společně bojují proti narušení pojivové tkáně pokožky. Součástí je dostatek vitaminu E.

3. Bi Oil Olej na těhotenské strie

Luxusní a velmi účinný pečující olej na pokožku s obsahem PurCellin oil. Sjednocuje odstín pleti, hydratuje pokožku, působí jako prevence proti vzniku strií z těhotenství a rychlého příbitku váhy. Bi Oil perfektně se roztírá, hezky voní a nezanechává pokožku mastnou. Můžete se normálně po použití obléci. Tento olej lze používat i na obličej, prsa, dekolt, ruce. Prostě na špatně hydratovanou a stárnoucí pokožku ztrácející elasticitu a hydrataci.

4. ELANCYL Huile soin verget.150ml-olej na strie

Výživný lehký krém Elancyl s praktickou pumpičkou pro snadnou aplikaci. Elancyl obsahuje výtažky z mořských řas a také kathanový olej, který působí hydratačně a jako prevence před ztrátou elasticity. Krém proti striím v těhotenství Elancyl je výborně hodnocen a díky objemu vydrží opravdu dlouho. Doporučujeme mazat 2 x denně problematické partie po dobu celého těhotenství.

5. Saloos těhotenský pěstící krém

Extra voňavý a vyživující pěstící olej od Saloos je velmi pozitivně hodnocen samotnými maminkami. Příjemně se roztírá, hezky voní a uklidňuje před spánkem. Doporučuje se roztírat na problémové partie jako je bříško, prsa, stehna po celou dobu těhotenství a také po porodu, aby se kůže vrátila do původního stavu.

A je skoro celý přírodní.

6. BigBao bio Baobabový olej

 

BigBao bio baobabový olej je přírodní olej nejvyšší certifikované bio kvality, lisovaný za studena ze semen stromu baobabu. BigBao je určen k ošetření obličeje a pokožky celého těla. Intenzivně redukuje známky stárnutí pleti, jako jsou vrásky a jemné linky, navrací pokožce pružnost a přispívá k její regeneraci. Pokožku navíc intenzivně hydratuje, zvláčňuje a vyživuje. Výsledkem aplikace je okamžitě krásnější a zářivější pokožka.