Jaké jsou nejoblíbenější zimní fusaky mezi maminkami a co teď frčí? Abyste nebyla s výběrem už trochu pozadu, že? Nebojte se, na pořádné zateplení není nikdy pozdě. Podívejte se na článek, který jsem připravila pro vaši lepší orientaci ve výběru. Někdy je totiž opravdu těžké vybrat skutečně kvalitní a trvanlivý kousek, který vám pak nebude zbytečně zabírat místo a nebude strašit ve skříni po mnoho let, protože druhé dítě už nechcete a nikdo jej nechce ani zadarmo. ♛ Jako první se mrkněte na TOP fusaky, které milují maminky po celém světě. První příčku každoročně obsazují povedené zimní fusaky od Elodie Details.

♛ Dále pokračujete na informace z „šuplíčku“ HOW TO. Tedy na informace o výběru fusaků ze zkušenosti. Tuto část jsem pro vás nachystala hlavně proto, že na diskuzích se často ptáte, kolik centimetrů by fusak měl mít, da nevadí větší nebo o trochu menší. Jestli péřový nebo beránkový. Jaký je v nich rozdíl.

↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓

Nejlepší fusaky do kočárku 2018

1. Fusak Elodie Detail 2018 Everet Feathers

Tento fusak si zamilujete. Je inspirován nejnovějšími trendy v oblasti designu a funkčnosti a značka Elodie Detail si zakládá i na ekologičnosti svých výrobků. Proto jsou veškeré látky ošetřeny novou technologií: BIONIC-Finish® ECO Fusak je mikrofleecový s extra jemným umělým chlupem na okraji fusaku. Miminko do něj zabalíte jako mumii snadno a rychle.

2. Fusak Elodie Detail 2018 NotFureal

Nádherný fusak ze 100% umělé kožešiny. Kdo myslel, že kvůli tomuto krásnému kousku umřely nějaké zvířátka, může být samozřejmě v klidu. Vnější materiál je 80% polyester a 20% akryl. Fusak je kompatibilní s většinou kočárků, a proto si jej jistě zamilujete. Je velmi teplý a množství detailů jej dělá neodolatelným.

3. Fusak Elodie Detail 2017 Dots of fauna

Fusak Elodie Detail Dots of fauna byl nejoblíbenějším fusake minulého roku a stovky maminek s ním zkrášlilo svůj kočárek. Design je opravdu povedený a díky jemným tečkám se hodí takřka do každého kočárku. Výhřevnost je opravdu výborná. Díky množství detailů si fussak zamilujete na první pohled. Moderní kožíšek okolo lemu dítě zahřeje a ochrání před nepříjemným větrem.

Nejlepší fusaky z nižší cenové kategorie

1. Fusak Emitex Combo Merino

Fusak od Emitexu pochází z české výroby a je jedním z propracovanějších na trhu. Jako jeden z mála je velký, rozdělitelný a poslouží tedy i více zim po sobě. Nebudete muset tak rychle shánět nový fusak. Cena a kvalita je velmi příznivá. Uvnitř je fusak vybaven hřejivývm beránkem – není pravý, jak může název mást. Šířku nastavíte od 35 cm do 55 cm – podle toho jak fusak zapnete. Délka je až 110 cm. Bohatě tak postačí i dítěti do sporťáku i většímu špuntovy do cca 3 let. Svrchní materiál je nepromokavý hřejivý softshell. Pouze fusaky EMITEX mají 2-násobné zajištění proti sklouzávání fusaku v kočárku.

2. Fusak Little Angel Excluzive Mazlík

Fusaky od Little Angel se opět vyrábějí v česku a jsou jedny z nejoblíbenějších tuzemských výrobků. Samotný fusak je opět jeden z větších a modulárnějších. Rozepnete ho pomocí dvou zipů vepředu a můžete ho rozložit až v kompletní deku. Součástí je samozřejmě protiskluzová podložka do sporťáku, kde ji využijete určitě a budete za ni rádi. Dále zde oceníte termoregulační materiál Outlast. A to hlavně ve městech, kde občas budete zajíždět do obchoďáků a nebudete na chvilku dítě vysvlékat. V termoregulačním materiálu se vám ihned nespotí. Fusak je dlouhý až 100 cm a široký až 45 cm. Je vhodný pro děti až do 3 let věku.

3. Fusak Emitex Mumie Vločka

Tento fusak je dle svého tvaru určen pro děti od narození a můžete ho používat jak v korbičce, tak třeba v autosedačce nebo v přenosné tašce na dítě, v které matky často nosí děti hlavně do schodů po porodu. Tento fusak je dlouhý cca 100 cm a široký 50 cm. Můžete jej používat i pro děti větší do sporťáku a nebo na spinkání při delších cestách. Díky vysoké výhřevnosti a možnosti stáhnout kapucku kolem obličeje, dítě zabubáte jako mumii a bude mu teplo i ve velké zimě.

Objev novou kolekci ELODIE DETAIL  aneb na detailech záleží

☄ Jak vybrat fusak do kočárku?

Mezi fusaky jsou patrné rozdíly už na první pohled. Jedny jsou dlouhé, druhé krátké. Některé dělené, některé mají tvar jako velký kokon nebo mumie.  Jiné jsou beránkové a některé z micropolar fleecu. Jak se v tom vyznat a koupit takový, který vám bude vyhovovat?

 

dle věku:

 • Pro miminko od narození 
 • Pro děti od narození do 3 let

dle materiálu:

 • S přírodní vlnou uvnitř
 • S micropolarfleecem uvnitř
 • S funkčním materiálem
 • S klasickým fleecem nebo flanelem

 dle modulárnosti:

 • Dělitelné na více částí
 • Nedělitelné

dle použití:

 • Do korbičky
 • Do sporťáku
 • Do autosedačky

☑ Co si před výběrem fusaku ujasnit?

Pokud vybíráte svůj první fusak na první zimu, bude nejlepší odpovědět si na následující otázky:

 • Kolik mám peněz?
 • Jak mám staré dítě?
 • Budu jezdit jen po městě a do obchodů a nebo jen v přírodě? Nebo budu jezdit tam i tam?
 • Jaký mám kočárek?
 • Jak moc se chci, či nechci zabývat péčí o fusak?
 • Chci jej pak prodat?

Otázka peněz je jasná. Pokud máte napjatý rozpočet, je lepší dát za fusak peněz méně amít aspoň nějaký, než se situace zlepší a dítě v teple. Otázka na stáří dítěte je na místě. Pokud rodíte v zimě a miminko bude jezdit ve fusaku tuto zimu, bude jezdit nejspíš i zimu příští a následující. S fusakem tedy zažije i 3. po sobě jdoucí zimi.  Pak je lepší, když vyberete fusak modulární, který se dá libovolně zmenšovat a odepínat. Rozhodně ale takový, který je hřejivý a zahřeje i čerstvě narozeného novorozence. Jak oblékat miminko v zimě se dočtet v tomto článku.

Takové jsou například modulární fusaky 7AM Enfant.

Podle toho, kde budete nejčastěji trávit čas (což samozřejmě nemusíte teď hned vědět) bude pak super volit právě materiál fusaku. Některé jsou totiž hřejivější než jiné. Například klasickým příkladem jsou fusaky z funkčních materiálů – peří, merino, outlast. Ty jsou klasicky nejvýhřevnější a vhodné právě pro malého novorozence nebo i do velmi chladných výše položených míst na horách.

Outlast umí regulovat teplotu a proto je vhodný i na trajdání po městě, kde občas nakouknete i za výlohy obchodů a nechce se vám dítě neustále vysvlékat.

Péřové – Elodie Detials, Esito, Bjallra of Sweden a další…

Podle velikosti se bohužel už příliš orientovat nedá. Většina fusaků už nejsou dělaná jen pro korbičky a počítají s tím, že jej budete využívat delší čas. Pak jsou lépe nebo méně lépe přizpůsobeny právě i jízdě v teréňáku. Podle délky se ale neseknete snad nikdy. Leda byste kupovala fusak do autosedačky. Ty jsou podstatně kratší a mají jiný tvar.

Klasický fusak bude mít 90 až 110 cm. Šířka bývá od 35 cm do 55 cm.

Nakonec je dobré zvážit, zda budete fusak posílat dál formou dru do rodiny, nebo do dalších rukou či ho chcete prodat. Pokud prodat, vyplatí se kupovat značkové a limitované kolekce, které v čase hodnotu neztrácejí ale naopak  ji nabírají. Tipicky právě Elodie Detail. Značkový fusak od vás v dobrém stavu koupí nejedna chtivá matka.