Monitor dechu Babysense 5, Hisance

Monitor dechu Babysense 5  je moderní přístroj vyhledávaný pro svoje nadstandardní parametry. Těmi je hlavně nastavitelná citlivost snímacích jednotek a nadstandardní vzdálenost, po kterou můžete rodičovskou jednotku odnést od snímačů.

Dvě snímací podložky s vysokou, ale nastavitelnou citlivostí.


Cena: od 2999 Kč  Koupit teď


Příslušenství

Skládá se z:

 • 1x řídící jednotky
 • 1x držáku řídící jednotky
 • 2x senzorové desky
 • 1x uživatelské příručky
 • doplňkový háček pro zavěšení
 • 2x propojovacích kabelů

Technické parametry

 • napájení 4 x 1,5V AA baterie (baterie nejsou součástí balení)
 • přibližná spotřeba: 1mA, při optimálních podmínkách baterie vydrží cca 6 měsíců
 • hladina intenzity zvuku ve vzdálenosti 1m obvykle 85 dB
 • průměr senzorové desky: d= 216 mm
 • nevyzařuje žádná radiofrekvenční záření, neinterferuje s ostatní elektronikou ve Vaší domácnosti
 • certifikát CE 93/42/EEC, dodatek VI, část 3

Ovládání

Samotný monitor dechu Babysense 5moderní designovou ovládací jednotku, která vypadá jako malý kužel. Jednotka a senzorické desky jsou napájena bateriemi a k jejich provozu není nutné, aby byly zapojeny v elektrické síti.

Ovládací jednotka je celkem velká. Nasazuje se na plastový držák, který připevníte k postýlce z boku. Na přední straně najdete jen jedno tlačítko, které je zároveň spouštěčem a vypínačem monitoru dechu. Okolo tlačítka je světelná kontrolka, která při zapnutí začne blikat modře. Jakmile jednotka zjistí, že miminko se po dobu 20 vteřin nenadechlo nebo frekvence dechů kleslo pod 10 dechů za minutu, okamžitě spustí velmi hlasitý alarm.

Jednotka funguje zároveň jako vyhodnocovací jednotka, která neupozorňuje jen na pokles počtu dechů, ale snímá i pohyby miminka a vytváří model chování, který pokud se nějakým razantním způsobem změní, ihned na něj reaguje alarmem.

Ovladač v moderním designu a spínač na přední straně


Snímací desky

Dvě snímací desky v kulatém tvaru můžete mít v provozu obě najednou nebo každou zvlášť. Jednu můžete dát do postýlky a druhou do kočárku. Poté stačí jen přepojit ovládací monitorovací jednotku buď k té desce nebo k druhé. U miminek, které jsou starší půl roku je potřeba do postýlky umístit obě dvě podložky najednou. Senzorické desky Babysense 5 se pokládají přímo na dno postýlky, na rošt. Nemusíte mít strach, jsou dost velké, aby nepropadly a nepoškodí se. Na desky přijde matrace a na matraci pak pokládáte miminko.

Monitor nelze používat u postýlek typu Nex2me (Chicco) nebo jiných Co-sleeperů. V tom případě monitor nefunguje správně, protože snímá i pohyby ostatních osob v okolí. To je nevýhoda monitoru dechů obecně. Ani monitor Nany vám v tomhle nebude nápomocen. Ten je ještě citlivější než tento monitor dechu a narozdíl od Babysense 5 nemá regulaci citlivosti.


Video 1

Video 2

Video 3

Nejlepší monitor dechu 2017 a jak jej vybrat


Recenze rodičů

1. 

+ Velice spolehlivý a přesný, bez falešných poplachů.

+ Monitor vydává i tlumenné varování cca 10s před samotným alarmem čímž Vás upozorní třeba na fakt, že jste vyjmuli dítě z postýklky a zapomněli vypnout monitor. Vyhnete se tak nepříjemnému poplachu.

+ Tento monitor navíc plně funguje na baterie čímž je maximálně přenosný. Baterie vydržely cca 6 měsíců, takže žádné každodení nabíjení nebo tak něco.

+ Může používat jednu nebo obě monitorovací desky současně a nebo nezávisle na sobě. To se hodí když cestujete např. na chatu => převážíte jen stanici, kterou snadno připojíte.

– Nemám co vytknout.

Výborný monitor. Dříve jsme používali Reer s chůvičkou ale tento funguje mnohem lépe. Tento monitor je prostě navržen pro monitoring dítěte a chůvičku raději používáme zvlašť.


2.

+ Dvě podložky jsou určené pro velkou postýlku, my máme malou, používáme tedy jen jednu.

– Cena proti konkurenci.

– Hlavní ovládací jednotka je hodně velká.

Máme také Jablotron Nanny a u Babysense je rychlejší odezva alarmu. U Jablotronu je prodleva opravdu velká.
U zapnutého Babysense bliká modré světlo na černém pozadí, což není moc dobře vidět. Jablotron má indikátor spuštěného monitoru zřetelnější – zelená na bílém pozadí. Ovládací jednotka je menší a zcela dostačující.


Koupit teď nejlevněji