Recenze monitoru dechu Nanny BM 02 Jablotron

Monitor dechu pro novorozence Nanny, od českého výrobce alarmových a hlásících zařízení Jablotron, je jasnou jedničkou ve volbě mnoha českých rodin.

Není se čemu divit. Jablotron má monitor dechu výborně zpracovaný a vyladěný do detailů tak, aby rodičům co nejvíce usnadnil obsluhu při každodenním shonu a únavě. A to je pro mnohé rodiče skutečně důležité. Právě s tímto monitorem dechu se většina maminek setká už v porodnici. Je to jediný český certifikovaný výrobek, který se používá v tuto chvíli už v 85 nemocnicích. Zajímavostí je, že Nanny pomáhá lékařům až v dalekém a vyspělém Japonsku. Samotný monitor dechu se řadí do kategorie bezpečnostních zařízení pro předčasně narozené, nedonošené i donošené novorozence.

Balení a vše co obsahuje


Cena: od 2495 Kč    Koupit teď


Příslušenství

Skládá se z :

  • jedné snímací podložky
  • jedné vyhodnocovací jednotky v oblém tvaru s třemi kontrolkami
  • plastového úchytu na stěnu nebo bok postýlky
  • prodlužovacího kabelu o délce 5 metrů
  • spojovací zásuvky
  • dvou antibakteriálních ubrousků
  • dvou baterií AA

Ovládání

Na vyhodnocovací rodičovské jednotce, která je připojena k snímací podložce a zároveň slouží jako alarm a indikátor provozu, najdete tři kontrolky.

První kontrolka je zelená a v případě, že je přístroj zapnutý a miminko spinká a dýchá tak jak má, problikává světle zelenou diodou. Druhá kontrolka má pod sebou obrázek mračíkaa jak sám emoji napovídá, indikuje problém. Pokud se miminko nepohne (nádech výdech nebo jakýkoliv jiný pohyb) po dobu 20 sekund nebo se frekvence dechů sníží pod 8 nádechů za minutu, začne kontrolka svítit červeně a spustí se velmi hlasitý poplach. Třetí kontrolka je indikátor baterie. Pokud napětí baterie poklesne, kontrolka se rozbliká oranžově.

Jednoduché ovládací zařízení

Nejlepší cena zde


Snímací deska

Samotná snímací deska patří k největší na trhu. Je extrémně citlivá a proto je spolehlivá i pod matrací o tloušťce 12 cm. Výrobce ale uvádí, pro všechny případy (malé miminko nebo nedonošené), že podložka by měla být maximálně pod 10 centimetrovou matrací. V návodu výrobce dále udává, že malinká miminka o váze nižší než 3 kg, by měla mít podložku přímo pod prostěradlem a ležet na ní.

Takový postup často potkáte právě v porodnicích, kde podložka spočívá na tvrdší matracia na ní je už jen prostěradlo. Miminko spinká na této podložce. Přesto mu není monitor dechu nepříjemný a netlačí.

Snímací desku musíte položit na rovný povrch. U postýlek s rošty na rošt nejprve přidejte rovný karton nebo silnější dřevotřískovou desku. Jinak by se vám mohla vlivem špatně rozloženého tlaku poškodit a tím pádem by nehlásila možné nebezpečí.

Nejlepší zkušennosti rodičů jsou právě s kokosovými matracemi, které jsou dostatečně tvrdé, pevné, pohodlné pro miminko a navíc antibakteriální a krásně svěží.


Vyhodnocovací jednotka

Vyhodnocovací jednotku tohoto monitoru dechu pro kojence/novorozence jsme si oblíbili hlavně díky opravdu jednoduchému a funkčnímu designu. Tři kontrolky jasně hlásí, co se děje a není možné se splést. Zelené problikávání diodi rodiče hodnotí jako uklidňující a i když se v noci probudí strachy o své miminko, stačí se podívat na kontrolku a strach je zažehnán. Napojení jednotky na snímací podložku je jednoduché. Poté ji nacvaknete pomocí úchytu na postýlku, kabel obtočíte okolo jedné z tyček a monitor zapnete.

Při prvním spuštění probliknou všechny kontrolky naráz. To znamená, že vyhodnocovací jednotka ohlašuje plnou připravenost k provozu. Samotný prodlužovací kabel, který je součástí balení, vám umožní umístit zařízení až 5 metrů od postýlky.


Druhá snímací podložka Nanny

Součástí balení Nanny BM 02 je jedna jedna snímací podložka o velikosti 30,5 x 50 x 1,5 cm. Ta vám bude stačit do cca půl roku věku dítěte. Jakmile bude miminko už pohyblivé a bude se z místa uložení odkulovat, bude lepší pod matraci umístit druhou snímací podložku. Nanny umožňuje zapojení dvou snímacích podložek najednou, aniž by se navzájem rušily. To znamená, že přikoupení druhé snímací podložky pokryjete větší plochu matrace a budete mít opět klidné noci.

Cena: 969 Kč Koupit teď


Co byste ještě měli vědět?

Samotný monitor má životnost cca 12 měsíců. Výhodou je, že výrobce nabízí záruku na svůj monitor v prodloužené lhůtě 4 let a pokud by jste potřebovali výrobek servisovat i po uplynutí této lhůty, je to možní za celkem malý peníz. Podložka tak vydrží i několika generacím sourozenců.

Samotný monitor dechu využívejte tak, aby jste měli jistotu, že funguje jak má. Nutností je tvrdá podložka ze spod snímací desky. Nahoru by neměla přijít žádná měkká molitanová matrace. Používejte je jen v kolébkách, postýlkách nebo ohrádkách, kde dítě leží samostatně. Podložka nebude fungovat v tzv. co sleeperech v hnízdečkách pro miminka nebo v běžné posteli, kde leží více osob.

Aby přístroj fungoval jak má, do postýlky nedávejte žádné domácí zvířata ani dvě děti naráz.


Video 1

Video 2

Nejlepší monitor dechu 2017 a jak jej vybrat


Recenze rodičů

1. 

+ Po 6-ti měsících užívání funguje na 100%, bez falešných poplachů. Velká spokojenost (a snad jako každý doufám, že nebude nikdy poplach reálný …)

– NIC; jenom si je potřeba pohlídat citlivost snímače, skutečně „reaguje“ na dech přítomné osoby tak cca do 50 cm!

Výběr NANNY 2 byl na základě zkušenosti a referencí jiných, zatím velká spokojenost, jenom si je potřeba pohlídat citlivost snímače, skutečně „reaguje“ na dech přítomné osoby tak cca do 50 cm!


2. 

+ Jednoduché ovládání.

+ Rodiče v klidu, že je dítě „ohlídáno“.

+ Za skoro rok používání pouze minimum planých poplachů – většinou způsobených tím, že se dítě přesunulo na úplný okraj postýlky….

– Jedna destička nepokryje celou postýlku, což je problém, když už dítě cestuje.

– Zpočátku problém si zvyknout na to, že se musí monitor vypnout, než se dítě z postýlky vyndá… ale to je normální. 🙂

Jsme velmi spokojeni, určitě bychom doporučili i všem ostatním.


3.

+ klidný spánek pro rodiče

+ bezproblémové fungování

+ dlouhá výdrž baterií (1,5 roku každodenního užívání a pořád jedou)

+ i když se zdá relativně malá, vnímá vesměs celou plochu postýlky, i když dítě neleží přímo na ní

– pokud máte postýlku s roštem, je potřeba podložit deskou nebo kartonem (buď to bylo v návodu nebo jsme měli pocit, že by se to při zatížení mohlo zničit – teď fakt nevím)

Tuto podložku jsem měla možnost vyzkoušet už v porodnici a po týdnu doma bez ní to byla jasná volba. Muž obíhal postel pokaždé, když se malá hlasitěji nadechla nebo zachroptěla, čímž budil mě (když mě konečně dítě nechalo usnout) a občas i ji. Od doby, co máme podložku spíme my dospěláci klidněji. Za 1,5 roku používání „jen“ 2 falešné poplachy (to se malá nacpala úplně do rohu postýlky).
Pořizovací cena nám přišla trochu vyšší, ale za klidné noci nám to stálo.


Koupit teď nejlevněji